پرستاری کودک و مادر

پرستاری کودک مراقبت های بارداری شامل مراقبت های دوران بارداری، و پرستاری بعد از زایمان می باشد. در حالی که توجه زیادی به پرستاری قبل از زایمان داده شده است، پرستاری بعد از زایمان به همان اندازه مهم است. در واقع، پس از زایمان یک دوره دشوار است و مادر نیاز به مراقبت، راهنمایی و توجه زیادی برای بهبود مناسب و سلامتی خود و کودکش دارد. زایمان می تواند یک دوره عاطفی و استرس زا برای مادر باشد،طی ۲۴ ساعت اول پس از تولد برای نوزاد و مادر و مراقبت های لازم حیاتی است و باید توجه بیشتری به مادر و نوزاد در این دوره شود.

دنیای آرامش به شما در جهت پرستاری پس از زایمان در خصوص کم کردن حجم کار و نگرانی های والدین به شما کمک می کند. پدر و مادر شدن یک تجربه عظیم است و این موضوع  به استرس برای والدین تبدیل می شود، به ویژه در چند ماه اول که برای نوزاد و مادر حیاتی است.

دنیای آرامش با مراقبتهای پزشکی برنا مه هایی برای کمک به مادر و پرستار کودک در منزل اختصاص داده و این برنامه پرستاری  پس از زایمان مادر را نیز شامل میشود.

پرستار کودک

پرستار کودک

چه زمانی به ما نیاز دارید ؟

از طریق خدمات پرستار کودک در منزل ما می توانید مطمئن باشید که مراقبت جامع از کودک و مراقبت در دوران حاملگی توسط پرستاران بسیار ماهارو آموزش دیده ارائه می دهد. مراقبان ما خودشان مادران هستند و به همین علت در ارائه مراقبت از نوزادان متولد شده و مراقبتهای بعد از زایمان تجربه دارند. برخی از خدمات در برنامه دنیای آرامش عبارتند از:

 • پرستاری از مادر
 • پس از زایمان، اکثر مادران دچار افسردگی پس از زایمان می شوند. حمایت احساسی میتواند به مادر کمک کند که بهبود یابد و از مادر بودنش لذت ببرد. پرستاری بعد از عمل و پس از زایمان برای مادر برای بهبود کامل بسیار مهم است. بنابراین اگر شما به دنبال یک پرستار حرفه ای برای حمایت ازمادر هستید،ما همراهیتان میکنیم.
 • مراقبت از نوزاد تازه متولد شد
 • نوزاد تازه متولد شده بسیار ظریف است و به مراقبت ویژه نیاز دارد. برای کمک به مادر و پرستاری از کودک، مراقبین ما به طور خاص آموزش داده می شوند تا پرستاری از نوزادان تازه متولد شده و کمک به تغذیه، ماساژ و تمرینات پس از زایمان کمک کنند. بنابراین فقط با ما برای خدمات پرستار کودک در منزل همراه باشید و از مادر بودن خود لذت ببرید.

خدمات پرستاری در خانه

پس از مرخص شدن از بیمارستان، می توانید از خدمات ارائه شده ما پرستار کودک در منزل خود که شامل ، مشاوره تلفنی با پزشکان و پشتیبانی مشاوره ای در مورد شیردهی، تغذیه و بازیابی پس از زایمان بهره بگیرید. پرستاران ما به طور کامل با دانش کافی به ارائه مراقبت های ویژه  پس از زایمان به مادر و پرستاری از کودک تازه متولد شده کمک می کنند.

 

اهمیت نوزاد تازه متولد شده و مراقبت از مادر

هدف اصلی پرستاری از مادر و پرستار کودک در منزل ،مشاوره در مورد برنامه ریزی مراقبت بعد از زایمان، آموزش و پشتیبانی مورد نیاز در دوران پس از زایمان است. توجه زیادی به کودک تازه متولد شده داده می شود که واقعا مهم و مورد نیاز است. اگرچه مراقبت پس از زایمان برای مادربا اهمیت است. مادر یک دریا تغییر کرده است و از این رو نیازمند حمایت و مراقبت مناسب است. در اینجا، پرستار کودک در منزل و پرستاری از مادر توسط دنیای آرامش به راحتی انجام میشود. تحت این سرویس، پرستار کودک در منزل برنامه ایی را فراهم می کند،که علاوه بر ارائه حمایت احساسی حمایت فیزیکی مناسب به مادر را نیز ارائه می دهد.

چیزهایی که نوزاد تازه متولد شده و مادر از پرستار انتظار دارند

 • پرستاری از کودک تازه متولد شده
 • مراقبت از شیر مادر
 • مراقبت شخصی
 • مراقبت از مادر پس از زایمان
 • مشاوره و حمایت احساسی برای مادر
 • خدمات مقرون به صرفه که به راحتی قابل دسترسی باشد

چگونگی آماده شدن برای استفاده از پرستار کودک در منزل و پرستاری از مادر

از آنجا که این نوع از خدمات مراقبت های حیاتی مانند مراقبت از بیماری نیست، اما شرایط خاصی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید؛

 • لیستی از نگرانی هایی را که برای مراقبت از خود دارید تهیه کنید.
 • یک لیست از کارهای انجام شده را برای پرستار خود آماده کنید، زیرا او همچنین می داند چه چیزی برای شما قابل قبول است و یا قابل قبول نیست.
 • ذهنیت باز داشته باشید و آماده باشید که در مورد تفاوت های ظاهری مراقبت های بهداشتی کودک مطلع شوید.
 • نگران نباشید و به خودتان در مورد پرستار کودک در منزل خود اطمینان دهید است، مراقبین به طور مطلوب آموزش دیده اند تا مراقبت های بهداشتی کودک را با کیفیت ارائه دهند
 • اگرچه هشدار همیشه قابل توصیه است، سعی کنید کمی اطمینان داشته باشید. مراقبین ما خودشان مادر هستند .