پرستار بیمار کرج

پرستار بیمار در منزل کرج

پرستار بیمار در شرکت دنیای آرامش

بیماری می تواند در هر رده سنی رخ بدهد، و پرستار بیمار کرج می‌تواند به حل این مشکل کمک کند. بیماری گاهی امکان دارد برای هر شخصی در خانواده اتفاق بیفتد و از لحاظ جسمی و روحی شخص را تحت تاثیر قرار دهد.برخی خانواده ها به دلایلی امکان دارد تا نتوانند مراقبت های لازم را از بیمار انجام دهند.
زمانی که بیمار از بیمارستان ترخیص می شود همیشه به دنبال فردی هستیم تا در کنار بیمار باشد. پرستار مریض می‌تواند کلیه امور درمانی و بهداشتی بیمار را انجام دهد و از او در منزل مراقبت کند.

خدمات پرستار بیمار کرج

مراقبان باید بتوانند هنگام بررسی علائم بیمار و شناسایی مشکل های احتمالی، بتوانند اقدام‌های مناسب را انجام دهند.
متخصصین، وظیفه تصمیم گیری در مورد درمان بیماران را دارند و پرستار بیمار کرج باید سلامت بیمار را حفظ کند.

پرستار بیمار

ویژگی پرستار بیمار کرج

پرستار بیمار کرج به طور مداوم علائم و نشانه های بیمارش را رصد می‌کند و برای سلامتی او با تیم پزشکی همکاری کند. مراقبان از بیماران مراقبت کرده و به مدیریت نیازهایی از جمله جسمی، معالجه و بهبود سریعتر آن کمک می‌کند.
مراقب باید بیمارش را نظارت کند و هر اطلاعاتی که به تصمیم گیری در زمینه درمان را ثبت کند.

خدمات پرستار بیمار کرج

خدمات مراقبت بیمار در منزل با هدف افزایش رفاه و آسایش خانواده های بیماران و همچنین بیمار ارائه می‌شود. نگهداری از بیمار و مراقبت از بیمار در منزل یا بیمارستان مسئولیت بزرگی را برای خانواده بیمار به وجود می‌آورد.
استفاده از خدمات پرستار بیمار کرج اطمینان می‌دهد که پرستاری حرفه ای به خوبی از بیمار شما مراقبت می‌کند.

پرستار بیمار

قیمت و دستمزد مراقب بیماران در منزل

قیمت پرستار بیمار کرج در منزل با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی و نیز قراردادهای مدت‌دار و همچنین شرح وظایف وی ( با توجه به وضعیت جسمانی فرد و نوع بیماری و نیاز به مراقبت های ویژه ) متغییر می‌باشد. یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز، مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار بیمار کرج در منزل می‌باشد.

زمان حضور پرستار بیمار در منزل چه میزان است؟

باتوجه به وضعیت سلامتی بیمار و نیاز های ویژه بیمار ممکن است بیمار به مراقبت های 24 ساعته پرستار بیمار کرج و یا در ساعات مشخصی از روز نیاز داشته باشد.

همچنین ممکن است بیمار به مراقبت و پرستاری مادام العمر و یا موقت نیاز داشته باشد.

بیمار تا چه زمانی به پرستار نیاز دارد؟

بیماران بر اساس وضعیت سلامت، درمان و نوع بیماری به زمان‌های مختلفی برای نگهداری و پرستار بیمار کرج نیاز دارند. برای مثال در بیماری‌های حاد که بیماری به صورت موقتی است و بعد از درمان فرد به طور کامل سلامت خود را باز خواهد یافت طبیعتاً نیاز به پرستار محدود بوده و صرفاً تا زمان بهبود بیماری از پرستار استفاده می‌گردد.
در برخی موارد بیماری‌ها مزمن و پیش‌رونده هستند یعنی بر اثر گذشت زمان وضعیت سلامت بیمار حادتر می‌شود. این بیماری‌ها زندگی فرد را به طور دائم مختل کرده و نیاز به پرستاری از این فرد همیشگی است.

وظایف پرستار بیمار در منزل

همانطور که از نام آن مشخص است، وظایف پرستار بیمار کرج در منزل مراقبت و نگهداری از بیمار در خانه خود می‌باشد. البته گاها خانواده‌ها برای مراقبت بهتر از بیمار خود در بیمارستان و یا خانه سالمندان و یا سایر موسسات نیز پرستار بیمار استخدام می‌کنند. اما بطور کلی پرستاری که قرار است از بیمار مراقبت کند حتما باید تخصص و تجربه کافی در زمینه بیماری مربوطه را داشته باشد. علاوه بر این اکثر پرستاران بیمار مدرک بهیاری و یا پرستاری دارند.

وظایف پرستار بیمار کرج

تنظیم برنامه مراقبتی روزانه
وضعیت بهداشت فردی بیمار توسط پرستار بیمار کرج
تغذیه بیمار و انجام توصیه های تغذیه ای با توجه به نوع بیماری
مصرف منظم دارو توسط پزشک
توجه به عوارض داویی بیمار
کمک به حرکت و جابجایی بیمار و آموزش های لازم جهت چگونگی شروع حرکت و استفاده از عضلات
ارائه توصیه‌های لازم در جهت انجام اصلاحات مربوط به محیط فیزیکی بیمار

مراقبت و نگهداری از بیمار

مراقبت و نگهداری از بیمار ، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با بیمار یکی از مهمترین وظایف پرستار بیمار کرج می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما  احساس آرامش و اعتماد بیشتری داشته باشند و این باعث تسریع در روند بهبود بیماری خواهد شد.

استحمام بیمار و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از کارهایی که انجام آن در زمان بیماری به دلیل کمبود بنیه و یا گاها مشکلات حرکتی برای بیماران بسیار مشکل است، استحمام و انجام امور مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و سلمانی موها می‌باشد. بعضی از بیماران به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این مورد نیز در حیطه وظایف پرستار بیمار کرج می‌باشد.

چرا باید از خدمات پرستار بیمار در منزل استفاده کنیم؟

از طرفی وقتی فرد بیمار در منزل نگهداری می‌شود و دوران بیماری خود را در خانه می‌گذراند با حضور در خانه و در جمع خانواده روحیه بهتری برای مقابله با بیماری خواهد داشت و از طرفی خانواده و عزیزان نیز بهتر متوجه روند درمان و بهبودی اوضاع سلامت فرد بیمار قرار خواهند گرفت.
از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستار بیمار کرج در منزل، به صرفه بودن هزینه‌های پرستاری نسبت به خدمات بستری در بیمارستان است. احتمال ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی در این نوع از خدمات وجود ندارد.

فاکتورهای استفاده از خدمات مراقبتی

پرستاری از بیمار در منزل در واقع یک پرستار اختصاصی و منطبق با شرایط بیمار است که کاملاً وقت و توجه خود را به یک بیمار معطوف می‌کند. حضور در منزل و توجه به شرایط پیرامون بیمار باعث می‌شود پرستار در مراقبت خود فاکتورهای محیطی را نیز در نظر بگیرد.
در واقع همه این پرستاران که برای مراقبت از بیمار‌ها به منزل افراد مختلف طبق قرارداد اعزام می‌شوند تجربه بالایی در نگهداری از بیماران دارند. استفاده از این افراد برای نگهداری از سالمندان بیمار یا افرادی که به صورت مزمن یا حاد دچار مشکل هستند موضوعیت فراوانی دارد.