استخدام پرستار کودک:

در دنیای امروز با شاغل شدن اعضای خانواده نگهداری و مراقبت از کودک دغدغه ی اکثر خانواده های پر مشغله می باشد. یافتن یک مراقب کودک قابل اعتماد و واجد شرایط زمان بر است. شرکت پرستاری دنیای آرامش ارائه کلیه خدمات اعزام پرستار کودک در کرج به صورت روزانه و شبانه روزی را انجام میدهد. به شخصی که در امر نگهداری کودک به مادر کمک و همراهی می دهد، پرستار کودک یا مراقب بچه گفته می شود. نگهدار کودک در منزل به امور آموزشی و امور نگهداری میپردازد.

 

 

 

ویژگی های پرستار کودک در کرج:


زمانی که یک پرستاری فرزند در منزل شروع به کار می‌کند، در وهله‌ی اول باید عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداری و بازی با کودکان نهایت لذت را ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، با حوصله و تا حدی شوخ طبع نیز باشد تا کودک از گذراندن زمان خود با او لذت ببرد. خلاقیت و توانایی در انجام فعالیت‌های جالب و جذاب برای بچه از دیگر خصوصیاتی است که یک مراقب یا نگهدار بچه باید داشته باشد.

مزایای پرستار کودک

مراقب کودک در منزل شامل مزایایی است که بسیاری از خانواده ها را به استخدام در منزل ترغیب میکند در این مقاله قصد داریم از مزایای مراقب کودک برای شما بگوییم:

انعطاف پذیری بیشتر: برنامه ریزی های شما با وجود یه پرستار بچه منعطف تر از زمانی است که که بچه خود را در مهد کودک می گذارید داشتن یک مراقب کودک به این معنی است که شما مجبور نیستید هر گونه برنامه کاری یا تفریحی خود را بخاطر فرزندتان لغو کنید و با خاطری آسوده به برنامه های خود برسید.

ایجاد مهارت های ارتباطی بیشتر: در ارتباط بودن کودک با افرادی غیر از اعضای خانواده توانایی ارتباط برقرار کردن را از کودکی افزایش می دهد.

بدون دغدغه و با سپردن مسئولیت ها به پرستار بچه در منزل می توان از بابت بیدار شدن کودک و لباس پوشیدن و کارهای دیگه در سر وقت مطمئن شد.

یک مراقب کودک چه ویژگی های باید داشته باشد؟

ایجاد احساس امنیت و آرامش برای کودک در خانه

سرگرم کردن کودک و انتخاب بازی متناسب با سن و روحیه کودک

توانایی در برقرار کردن ارتباط با کودکان

یکی از ویژگی های بارز شخصیتی پرستاران کودک صبوری و مهر و محبت فراوان است

پرستار کودک باید دارای سن مناسبی باشد

پرستار کودک

هنگام استخدام پرستار چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

سپردن کودک و دلبند خود به فرد دیگری کار سختی است و نیازمند تصمیم گیری مناسب می باشد بنابراین هنگام استخدام یک مراقب برای کودک خود می توانید سوال های زیر را مطرح کنید تا بهترین انتخاب را برای کودکتان انجام دهید

چند وقت مراقب بچه بوده‌اید؟

کودکانی که از آنها نگهداری کرده است چندسال داشته اید ؟

در صورتی که کودک دچار حادثه شود چه می کنید؟

راجع به تجربیاتش با کودکان و علت اتمام کارشان سوال کنید

در مورد شغل پرستاری کودک به چه چیز علاقه دارید؟

در صورت ناراحتی و ایجاد غم در کودکان آنان را چگونه تسلی می دهند ؟

در خصوص نگهداری از کودکان دوره‌ی تخصصی دیده‌اید؟

می‌توانید بعضی شب‌ها پیش کودکان بمانید؟

از من به‌عنوان کارفرما چه انتظاری دارید؟

به‌نظر شما مشکل‌ترین قسمت کار با کودکان چیست؟

دستمزدی که قبلاً دریافت می ­کردید، چقدر بود؟

 

پرستار کودک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *