ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن:

بیماری کرونا که یک بیماری تازه اما به شدت خطرناک است، شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار کودک در کرج و پرستار سالمند در کرج در این مقاله شما را با تمام عواقب این بیماری شما را آشنا کرده است، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کرونا
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

اکثر افراد مبتلا به کووید-۱۹ (کرونا) دچار بیماری خفیف تنفسی می­ شوند و بدون نیاز به درمان ویژه بهبود پیدا می­ کنند. احتمال بروز بیماری جدی در افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر بیماری قلب و عروق، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و سرطان دارند بیشتر است. بهترین راه پیشگیری و کند کردن روند سرایت بدست آوردن اطلاعات مفید درمورد ویروس کرونا، بیماری­ هایی که ایجاد می­ کند و نحوه­ ی سرایت است. شما می ­توانید با شستن دست­ ها یا استفاده از مواد ضدعفونی­ کننده­ حاوی الکل و دست نزدن به صورت از خود و دیگران دربرابر این ویروس محافظت کنید.

علائم کرونا

ازجمله علائم شایعی که مخصوصا به کووید-۱۹ (ویروس کرونا) اختصاص داده شده می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنگی نفس
  • سرفه که به مرور زمان تشدید می ‌شود
  • تب خفیف که به تدریج بالا می‌ رود
  • خستگی مفرط
  • از دست دادن چشایی و بویایی

علائم زیر کم ‌تر شایع است:

  • لرزش مداوم همراه با لرز
  • گلودرد
  • سردرد
  • درد و گرفتگی عضلات
کرونا

بیماری کووید 19در سالمندان:

ویروس کرونا ممکن است سالمندان را هم، مانند سایرین گرفتار کند. سالمندان بیشتر از بقیه در معرض سرایت ویروس نیستند.

در افراد سالخورده، خطر بروز عفونت شدید بیشتر است و به همین دلیل، رعایت دقیق‌تر نکات بهداشتی اهمیت زیادی دارد. افراد سالخورده‌ای که دچار بیماری‌های جدی زمینه‌ای هستند، بیش از سایر سالمندان در معرض خطر بروز علائم شدید عفونت کرونا قرار دارند.

در زیر به برخی از بیماری‌ها و شرایط زمینه‌ای که خطر عفونت شدید کرونا را بیشتر می‌کنند، اشاره می‌کنیم:

بیماری‌های قلبی-ریوی (شامل فرم متوسط تا شدید آسم در سالمندان)

دیابت

افرادی که به هر دلیلی سیستم ایمنی آن‌ها ضعیف شده است مانند:

افراد مبتلا به سرطان که تحت درمان هستند

کسانی که برای مدت طولانی داروهای سرکوب‌کننده ایمنی مانند کورتون (کورتیکوسترویید) مصرف می‌کنند

استعمال دخانیات و سیگار

دریافت‌کنندگان پیوند اعضای بدن، مانند دارندگان کلیه پیوندی

چاقی مفرط

بیماران کلیوی که دیالیز می­‌شوند

افراد دچار بیماری کبدی

همچنین، در افراد بالای ۶۵ سال که در خانه سالمندان، نگهداری می­‌شوند، احتمال بروز عفونت شدید با ویروس کرونا از سایر کهن‌سالان بیشتر است.

شرکت پرستاری در کرج

 

شرکت دنیای آرامش با بیش از 10 سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود 50% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.