زانو درد در سالمندان

زانو درد در دوران سالمندی جزو دردهای مزمن محسوب می شود و  کسب اطلاعات  در مورد دردهای مزمن در این دوران بسیار مهم و برای تسکین درد کمک کننده است، بنابراین شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار سالمند در کرج، در این مقاله در مورد یکی از رایج ترین دردهای مزمن، یعنی زانو درد در سالمندان در این مقاله بطور کامل صحبت کرده است، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

زانو درد سالمندان
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

درد زانو در سالمندان، علل ، علائم ، تسکین:

مفصل زانو بدن انسان بزرگترین مفصل بدن است و هنگام قدم زدن ، دویدن یا صعود از پله ها ، بیشترین استرس را تحمل می کند ، بیشترین وزن بدن را تحمل می کند. همچنین بیشتر مستعد صدمات و تخریب است. در کشورهای غربی تقریباً از هر سه نفر بالای 45 سال یک نوع درد زانو را گزارش می کنند که با افزایش سن افزایش می یابد.
درد زانو در افراد مسن می تواند به طور ناگهانی و حاد ظاهر شود یا ممکن است طی یک دوره زمانی (مزمن) ایجاد شود.

…:::: مقاله پیشنهادی ما به شما :: رفتارهای یک سالمند پرخاشگر چگونه است؟ ::::…

برخی از دلایل درد حاد زانو عبارتند از:

 1. شکستگی ها و جابجایی ها
 2. رباط های پاشیده یا پاره شده
 3. صدمات منیسک
 4. عفونت

دلایل زانو درد مزمن:

 1. آرتروز
 2. روماتیسم مفصلی
 3. نقرس یا نقرس شبه
 4. پوکی استخوان
 5. اب ومنه
 6. عفونت
 7. سندرم باند ایلیوتیبیال
 8. ورم مفاصل پس از سانحه

از تمام موارد ذکر شده در بالا، آرتریت شایعترین علت درد غیر آسیب زا در زانو در افراد مسن است. سن دلیل اصلی استئوآرتریت زانو است. برای برخی از افراد ممکن است ارثی باشد ، در حالی که برای برخی دیگر ، آرتروز زانو می تواند ناشی از آسیب ، عفونت یا حتی از اضافه وزن باشد. زنان در معرض خطر بیشتری برای توسعه همان هستند. استئوآرتریت همچنین آرتریت سایش و پارگی نامیده می شود. این شرایطی است که کوسن طبیعی بین مفاصل ، که غضروف است ، از بین می رود و انتهای استخوان مفصل زانو ، بیشتر در برابر یکدیگر مالیده می شود. این منجر به درد ، تورم ، سفتی ، کاهش توانایی حرکت و گاهی شکل گیری استئوفیت ها (Spurs Bone) می شود.

…:::: مقاله پیشنهادی ما به شما :: عوارض چاقی سالمندان چیست؟ ::::…

آیا می توان استئوآرتریت را درمان کرد؟

هیچ درمانی مشخصی برای آرتروز وجود ندارد ، اما درمان ها می توانند به کاهش درد و حفظ حرکت مفاصل کمک کنند.

داروهای استئوآرتریت زانو:

 • استامینوفن
 • NSAIDS
 • مواد افیونی
 • گلوکوزامین و کندرویتین
 • دیاکرین
 • مولکول های جدیدتر- Univestin ، Aflafin و غیره

اگرچه ، داروها در کاهش درد و التهاب مفید هستند ، از ترکیبی از این موارد برای درمان آرتروز استفاده می شود. اما تمام داروهای فوق باید با احتیاط مناسب استفاده شود و استفاده بیش از حد می تواند باعث عوارض جانبی شود.

تزریق مفصلی درون:

تزریق کورتیکواستروئیدها ، به مفصل زانو ممکن است باعث کاهش درد و التهاب در مراحل اولیه استئوآرتریت شود اما تعداد تزریقی که می تواند دریافت شود ، محدود است.

تزریق روغن کاری که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است ممکن است با تهیه مقداری کوسن ، تسکین درد را ارائه دهد. این امر به این دلیل است که ، اسید هیالورونیک شبیه به مؤلفه ای است که به طور معمول در مایع مفصل زانو یافت می شود.

راه های درمان زانو درد در افراد مسن:

ورزش ، ایجاد عضلات در اطراف زانو و حفظ وزن سالم یک روش بسیار مؤثر برای درمان استئوآرتریت است.

وارد زیر نیز در بررسی استئوآرتریت در مورد تشخیص زودرس کمک می کند:

 1. فیزیوتراپی
 2. کار درمانی
 3. بریس یا درج کفش
 4. طب سوزنی

جراحی:

بسته به مرحله استئوآرتریت و سن بیماران نیز روشهای مختلف جراحی انجام می شود.
استئوتومی تیبیال بالا: این یک شکل بسیار ارزشمند از جراحی است که در آرتروز انجام می شود. بیماران گروه سنی جوانتر مبتلا به آرتریت که فقط مفصل جزئی زانو را شامل می شوند و ممکن است به دلیل مشکلات در تراز مفصل زانو از طریق این روش بهره مند شوند. بخشی از غضروف که به دلیل عدم انعطاف پذیری آسیب دیده است از تحمل وزن با اصلاح جراحی تراز استخوان در زیر مفصل زانو (استخوان درشت نی) رهایی می یابد و یک کاشت فلزی تا زمانی که پوکی استخوان بهبود می یابد ثابت می شود. با این حال ، این روش در مراحل پیشرفته استئوآرتریت مفید نیست.
آرتروسکوپی: نقش لاواژ آرتروسکوپی مفصل زانو برای استئوآرتریت بحث برانگیز است و استفاده از آن بستگی به مرکز به مرکز دارد. در تنظیم ما ، ما از استفاده از آن دفاع نمی کنیم زیرا معتقدیم حتی اگر از این روش نتیجه بگیریم ، از نظر ماهیت بسیار موقتی است. با انجام جراحی آرتروسکوپی ، بخشی از غضروف و سینوویوم آسیب دیده با معرفی آندوسکوپ (آرتروسکوپ) به مفصل زانو برداشته می شود.
جراحی تعویض مفاصل: یک شکل محبوب از جراحی ، نوعی روش تجدید حیات است. سطحی که با یکدیگر در تماس هستند برداشته می شوند و با کاشت فلزی یا پلاستیکی جایگزین می شوند. جراحی تعویض زانو (از این متن لنگر استفاده کنید) نام مناسب جراحی تعویض مفاصل است.

…:::: مقاله پیشنهادی ما به شما :: پارکینسون چیست؟ و راه های جلوگیر از آن است، لطفا مطالعه فرمایید ::::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.