دوران سالمندی چگونه است

تیم تولید محتوای شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش که متخصص پرستار سالمند در کرج است، در این مقاله به بخشی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده است. لطفا همراه ما باشید. در مقاله دوران سالمند چگونه است راچه کسی سالمند و پیر است و دوران سالمندی و پیری چیست؟ آیا سال گذشته که شصت و پنجمین سال عمر شما بود یک باره پیر شدید؟ آیا تغییراتی که در تندرستی شـمـا بـه وجود آمده، آشکارا حکایت از سالمندی و یا بیماری خاصی را میکند؟ آیا اهمیتی دارد که این تغییرات طبیعی و معمولی بوده یا غیر طبیعی وغیر معمولی باشد؟

پاسخ به این سؤالات آسان نیست، در حالیکه این پاسخ ها به شما کمک میکند که بدانید چه بیماریی را می توانید انتظار داشته باشید و یا از آن جلوگیری کنید و یا عمل اصلاحی انجام دهید و یا اصولاً چگونه آن را بپذیرید. دانستن اینکه سالمندی و پیری چیست و چگونه بـر شـمـا اثـر میکند برای شما مفید و در عین حال کمک کننده است.

پیری یا سالمندی چیست؟

سالمندی و پیری حالتی مربوط به مغز یا تندرستی نته باشید.

در کشورهای صنعتی معمولاً در سن ۶۵ سالگی کارکردن را ترک می کنند،لذا بسیاری از مردم از ایـن مـرحـلـه بـه بـعد را دوران سالمندی و پیری تصورمی نمایند.
در جوامع عقب افتاده و یا بدوی که مبارزه و دفایست. پیری تعریف های متعددی دارد که هرکدام ارجحیت متفاوت و خاصی دارند.
مثلاً طبق یک تعریف، پیری زمانی آغاز می شود که شما دیگر نفعی و یا ارزشی و
برای جامعه خود نداشع و شکارکردن جـزو فعالیتهای لازمه آن جوامع است سالمندی و پیری زمانی آغاز می شود که شخص دیگر قادر به انجام اینگونه اعمال نباشد.

یک جنگجو یا رزمندهٔ نیروی مخصوص ممکن است در سن چهل سالگی بازنشسته شود، چنانکه یک فوتبالیست یا مشت زن حرفهای قبل از این سن بازنشسته می شود. – اگر هدف ادامه نسل در جامعه باشد پیری برای یک زن از زمانی آغاز برای آینده می شود که دیگر نتواند تولید مثل کرده و بچه دار شود، لذا ممکن است در سن ۵۰ سالگی سالمند و پیر محسوب شود.

 شرکت پرستاری در کرج

 

تبعیض قائل شدن در مسائل حقوقی در مورد سالمندان و پیران به نام کهولت و کبر سن اغلب بر پایه همین تعریف قرار گرفته است که افراد شروع و در ته سالمندی و پیر از دید جامعه افراد مولد و سازنده ای نمی توانند باشند.
این دیدگاه ادامه فعالیت و مشارکتی را که افراد مسن در جامعه خواهند

دوران سالمندی از دید متخصصین:

بعضی از متخصصین «علم پیری» و سازمانهایی که مسائل مربوط به سالمندی و پیری را تحقیق و مطالعه می کنند تعریفاتی مثل: پیری از نظر زمان و سن، پیری از نظر زیست شناسی و پیری از نظر روحی را به دست می دهند.

سالمندی و پیری از نظر زیست شناسی «بیولوژیکی»، زمانی اتفاق می افتد که تغییرات توأم با پیر شدن در اعضا حادث می گردد. بعضی ها در سن ۵۰ سالگی از نظر زیست شناسی سالمند و فرسوده می شوند. در حالی بعضی ها از نظر زیست شناسی در سن ۸۰ سالگی هم جوان می مانند. این تعریف حرفه ای و اجتماعی بوده مستقل از سال تقویمی است.
تعریف سوم «پیری از نظر روحی» شامل مسائل روانی و روحی و تغییرات روابط با اطرافیان و اجتماع می گردد. این تعریف یک زن ۸۰ ساله ای که لگن خاصره شکسته روی چرخ نشسته ولی قادر است نوه خود را بلند کرده در آغوش بگیرد، یا نوعی کار هنری دست ساز بسازد و به فروش برساند برای آینده خود و خانواده خود برنامه ریزی کند پیر محسوب نگردد. در وضع دیگری یک مرد ۵۵ ساله سالم که مسئولیت هدفی در زندگی نداشته و یا هیچ وجه سازنده و مولد نیست ممکن است پیر و بی مصرف محسوب گردد.

سالمندی و پیری

سالمندی و پیری طی مراحل تکامل مداوم است که از ه کودکی مـرحـلـه بـلوغ می رسیم که از نظر جنسیت بابدو تولد شروع و در تمام طول عمر مراحل مختلف رشد ادامه دارد. ما از تولد
تا دوران کودکی رشد کرده و مرحله ای می رسیم که قادر به کنترل اعضای بدن
خود می شویم. از مرحللغ گردیده و نظر بدنی بهترین مرحله رشد قدرت می رسیم. از این مرحله به بلوغ خود ادامه داده مهارتهای خود را تکمیل میکنیم روش زندگی و خانواده خود را سازیم و رشد بدنی فکری و جنسی خود استفاده میکنیم.

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از 10 سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود 50% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.

چه موقع پرستار سالمند ضروری است؟

مراقبت از افراد سالخورده با در دوران سالمندی مشکلات زندگی مانند پخت و پز، تمیز کردن، حمام کردن، مصرف داروها شروع می شود.
بیماری های گوناگون در افراد سالخورده، مراقبت را برای آنها ضروری می سازد تا بتوانند به طور مستقل زندگی کنند.

نوع پرستاری از  سالمندان بستگی به وضعیت سلامتی افراد سالخورده و شدت مشکل و نوع مراقبت دارد.
اکثر مردم نیازمند پرستاران کامل نیستند، تعدادی از آنها نیاز به مراقبت ۲۴/۷ به علت مشکل خود را دارند.
شرکت دنیای آرامش راه حل جامعی  در مراقبت های بهداشتی برای تمام نیازهای سلامتی ارائه می دهد.
برنامه های ارائه شده توسط شرکت با توجه به نیازهای مراقبت های بهداشتی فردی طراحی شده است.
اطمینان حاصل می کنید مراقب بهداشتی اختصاص داده شده تمام نیازهای سالمندرا تضمین می کند.
  طرح ما با خدماتی نظیرخدمات تشخیصی ، پرستار، متخصصان آموزش دیده و تغذیه به شما کمک می کنیم.

 

چگونه برای مراقبت از سالمندان در خانه آماده شویم؟

قبل از اینکه شما  خدمات پرستاری را انتخاب کنید، چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید وجود دارد.
به عنوان مثال، به تناسب نوع مراقبت در دسترس، شما میتوانید خدمات را متناسب نیاز تغییر دهید .

پس از انتخاب مراقبت مناسب، چند مساله که لازم است برای مراقبت صحیح و موثر دوران سالمندی  در منزل بدانیم.

  • نگه داشتن تمام نسخه ها و داروهای سالم مفید به عنوان مراقبت کننده برای آن بخواهید.
    شماره تماس با اعضای خانواده را در موارد اضطراری ثبت کنید.
  • نام پزشکان و شماره های تماس را که به پرستار سالمندان بدهید.
  • لیستی از نیازهای تغذیه را طبق تجویزارائه دهید تا مراقبت کننده بتواند بر اساس آن غذا را برنامه ریزی کند.
  • فهرستی از فعالیت ها یا تمرینات را که افراد سالخورده که تجویز می شوند، تهیه کنید، که مراقبین از آن آگاهی داشته باشند .

پرستاری از سالمندان می تواند به شدت چالش برانگیز باشد، در صورتی که پرستار نتواند با افراد ارتباط برقرار کند.
با این حال، پرستاران  ما افراد محترم هستند و می دانند چگونه یک پیوند برای ارائه مراقبت های مناسب ایجاد کنند.
مراقبت های فیزیکی مورد نیاز است، اما افراد سالخورده انتظار دارند، کسی است که به آنها گوش دهد و با آنها ارتباط برقرار کند.
مراقبین ما آموزش داده می شوند تا مراقبت های کلی سالخوردگی در خانه را که شامل سلامت آنهاست، ارائه دهند.