سالمند آزاری چیست؟

سالمند آزاری چیست و به چه رفتارهایی سالمند آزاری می گویند؟ عواقب سالمند آزاری در ایران چیست؟ در این مقاله که توسط شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار سالمند در کرج، جواب تمامی این سوالات آورده شده است. لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سالمند آزاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

واقعیت سریع سوء استفاده از سالمندان

سالمند آزاری یک عمل عمدی یا کوتاهی در اقدامی است که باعث ایجاد یا ایجاد خطر آسیب به یک فرد مسن می شود. فرد مسن‌تر فردی است که 60 سال یا بیشتر دارد. آزار به دست یک مراقب یا شخصی که بزرگتر به او اعتماد دارد، رخ می دهد. انواع رایج سوء استفاده از سالمندان عبارتند از:

  1. آزار جسمی زمانی است که یک سالمند در اثر استفاده عمدی از نیروی بدنی دچار بیماری، زانو درد، آسیب، اختلال عملکردی، پریشانی یا مرگ می شود و شامل اعمالی مانند ضربه، لگد، هل دادن، سیلی زدن و سوزاندن می شود.
  2. سوء استفاده جنسی شامل تعامل جنسی اجباری یا ناخواسته از هر نوع با یک فرد مسن است. این ممکن است شامل تماس جنسی ناخواسته یا دخول یا اعمال غیر تماسی مانند آزار جنسی باشد.
  3. آزار عاطفی یا روانی به رفتارهای کلامی یا غیرکلامی اطلاق می‌شود که باعث ناراحتی، درد روانی، ترس یا پریشانی یک فرد مسن می‌شود. به عنوان مثال می توان به تحقیر یا بی احترامی، تهدید کلامی و غیرکلامی، آزار و اذیت و انزوای جغرافیایی یا بین فردی اشاره کرد.
  4. غفلت عبارت است از ناکامی در برآوردن نیازهای اساسی یک سالمند. این نیازها شامل غذا، آب، سرپناه، پوشاک، بهداشت و مراقبت های پزشکی ضروری است.
  5. سوء استفاده مالی استفاده غیرقانونی، غیرمجاز یا نادرست از پول، مزایا، دارایی‌ها، دارایی‌ها یا دارایی‌های سالمند به نفع شخصی غیر از بزرگسالان مسن‌تر است.

سالمند آزاری چقدر بغرنج است؟

سالمند آزاری یک مشکل جدی است. اطلاعات موجود در مورد این مشکل دست کم گرفته می شود زیرا تعداد صدمات غیرکشنده محدود به افراد مسن است که در بخش های اورژانس تحت درمان قرار می گیرند. این اطلاعات شامل مواردی نمی شود که توسط سایر ارائه دهندگان درمان شده اند یا کسانی که نیازی به درمان ندارند یا به دنبال درمان نیستند. به‌علاوه، بسیاری از موارد گزارش نمی‌شوند زیرا بزرگ‌ترها می‌ترسند یا نمی‌توانند به پلیس، دوستان یا خانواده درباره خشونت اطلاع دهند. قربانیان باید تصمیم بگیرند که آیا به کسی بگویند که مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند یا توسط کسی که عمیقاً به او وابسته هستند یا از او مراقبت می‌کنند مورد آزار قرار می‌گیرند.

سالمند آزاری رایج است. از هر 10 نفر 60 سال و بالاتر که در خانه زندگی می کنند، 1 نفر با سوء استفاده از جمله بی توجهی و بهره کشی مواجه می شود. از سال 2002 تا 2016، بیش از 643000 سالمند به دلیل حملات غیرکشنده در بخش اورژانس تحت درمان قرار گرفتند و بیش از 19000 قتل اتفاق افتاد.

نرخ کلی قتل و قتل سالمندان خاص با سلاح گرم بین سال‌های 2014 و 2017 افزایش یافته است. از 6188 قربانی، 62 درصد مرد بودند. عامل قتل در 39 درصد قتل‌های با سلاح گرم و 12 درصد از قتل‌های غیرسلاح شریک جنسی بوده است. زمینه های رایج قتل با سلاح گرم عبارت بودند از مشکلات خانوادگی/شریک صمیمی، دزدی/سرقت، مشاجره، و مرتبط با بیماری (مثلاً قتل برای پایان دادن به رنج یک قربانی بیمار انجام شد، هم قربانی و هم مرتکب بیماری داشتند، یا مرتکب یک بیماری داشت. بیماری روانی).

عواقب سالمندآزاری چیست؟

سالمند آزاری می تواند اثرات جسمی و عاطفی متعددی بر یک فرد مسن داشته باشد. قربانیان ترسناک و مضطرب هستند. آنها ممکن است با اعتماد مشکل داشته باشند و مراقب دیگران باشند. بسیاری از قربانیان از آسیب های جسمی رنج می برند. برخی از آنها جزئی هستند، مانند بریدگی، خراش، کبودی، و جوش. برخی دیگر جدی‌تر هستند و می‌توانند باعث ناتوانی‌های پایدار شوند. اینها شامل صدمات سر، شکستگی استخوان، درد فیزیکی مداوم و درد است. صدمات جسمی همچنین می تواند منجر به مرگ زودرس شود و مشکلات سلامتی موجود را بدتر کند.

…::: علت ورم زانو در سالمندان چیست؟ + راهکار درمان خانگی :::…

چگونه از سالمند آزاری جلوگیری کنیم؟

تعدادی از عوامل وجود دارد که ممکن است خطر ارتکاب و/یا تجربه سوء استفاده از سالمندان را افزایش یا کاهش دهد. برای جلوگیری از سوء استفاده از سالمندان، ما باید عواملی را که افراد را در معرض خطر خشونت قرار می دهد یا از آنها در برابر خشونت محافظت می کند، درک کرده و به آنها رسیدگی کنیم.

به صحبت های سالمندان و مراقبان آنها گوش دهید تا چالش های سالمندان را درک کرده و از آنها حمایت کنید.

سوء استفاده یا سوء استفاده مشکوک را به خدمات محلی حفاظت از بزرگسالان، بازرس مراقبت طولانی مدت، یا پلیس گزارش دهید. از نماد خارجی مرکز ملی فهرست آزار و اذیت سالمندان در خطوط تلفن فوری مربوط به سوء استفاده از سالمندان برای یافتن شماره های گزارش ایالت، سازمان های دولتی، قوانین ایالتی و سایر منابع استفاده کنید.

…:::: مقاله پیشنهادی ما به شما :: اهمیت مراقبت معنوی از سالمندان است، لطفا مطالعه فرمایید ::::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *