کودک اوتیسم

کودکان اوتیستیک یا کودک اوتیسم مشکلات ارتباطی، علایق محدود و رفتارهای تکراری دارند. علائم اولیه اوتیسم ممکن است شامل عدم علاقه به افراد دیگر، از جمله عدم تماس چشمی باشد. اوتیسم در برخی از کودکان از حدود 18 ماهگی قابل تشخیص است. تمامی این مطالب، توسط شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار کودک در کرج در این مقاله تهیه شده است، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کودک اوتیسم
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

کودکان اوتیستیک مشکلات ارتباطی، علایق محدود و رفتارهای تکراری دارند. علائم اولیه اوتیسم ممکن است شامل عدم علاقه به افراد دیگر، از جمله عدم تماس چشمی باشد. اوتیسم در برخی از کودکان از حدود 18 ماهگی قابل تشخیص است. تشخیص زودهنگام اوتیسم به این معنی است که کودکان می توانند مداخله زودهنگام داشته باشند، که می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر فکر می کنید کودک شما علائم اوتیسم را نشان می دهد، با پرستار سلامت کودک و خانواده خود یا پزشک عمومی تماس بگیرید.

مشکل در تعامل و برقراری ارتباط با دیگران

به عنوان مثال، کودکان ممکن است: 

 • از تماس چشمی برای جلب توجه دیگران استفاده نکنید
 •  از کلمات یا حرکات برای برقراری ارتباط استفاده نکنید
 •  با زبان گیج شوید و همه چیز را به معنای واقعی کلمه بگیرید.

منافع باریک

به عنوان مثال، کودکان ممکن است فقط چوب جمع کنند یا فقط با ماشین بازی کنند.

رفتار تکراری

به عنوان مثال، کودکان ممکن است:

 • صداهای تکراری مانند غرغر، پاک کردن گلو و یا جیغ را ایجاد کنید
 • حرکات تکراری مانند تکان دادن بدن یا تکان دادن دست انجام دهید
 • کارهایی مانند تکان دادن مکرر کلید چراغ را انجام دهید.

سایر خصوصیات

کودکان اوتیستیک همچنین ممکن است نسبت به چشایی، لمس، بینایی و صداها کمتر حساس یا بیش از حد حساس باشند. به عنوان مثال، آنها ممکن است:

 • به راحتی از صداهای خاص ناراحت شوند
 • فقط غذاهای با بافت خاص بخورید
 • به دنبال اشیاء لرزان مانند ماشین لباسشویی باشید
 • برای تماشای سوسو زدن نور، انگشتان خود را به کنار چشمانشان تکان دهند.

کودکان اوتیستیک این ویژگی ها را دارند زیرا مغز آنها متفاوت از مغز کودکان دیگر رشد کرده است.

raisingchildren.net.au از زبان «اول هویت» برای صحبت در مورد اوتیسم به جای زبان «اول شخص» استفاده می کند. این شامل اشاره به «کودکان اوتیسم»، به عنوان مثال، به جای «کودکان مبتلا به اوتیسم» است. بسیاری از افراد اوتیستیک این روش را ترجیح می دهند. ما در طول زمان این تغییر را ایجاد می کنیم، بنابراین شما همچنان مقالاتی را خواهید دید که از رویکرد متفاوتی استفاده می کنند.

…::: حتما مطالعه کنید : اختلالات رفتاری در کودکان :::….

چه چیزی باعث اوتیسم می شود؟

ما دقیقا نمی دانیم چه چیزی باعث اوتیسم می شود. ممکن است دلایل مختلفی از جمله رشد مغز و عوامل ژنتیکی وجود داشته باشد.

مغز کودکان اوتیستیک در اوایل دوران کودکی، به ویژه در سه سال اول زندگی، سریعتر از حد متوسط رشد می کند. ما نمی دانیم چرا این رشد سریع اتفاق می افتد. اما این بدان معناست که در کودکان اوتیستیک، بخش‌هایی از مغز به روشی غیر معمول با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

شواهد به شدت حاکی از یک پایه ژنتیکی برای اوتیسم است. اما بعید است که یک ژن خاص مسئول اوتیسم باشد. به احتمال زیاد چندین ژن با هم ترکیب شده و با هم عمل می کنند. محققان ژن های احتمالی زیادی را یافته اند که ممکن است در ایجاد اوتیسم نقش داشته باشند.

علائم اوتیسم در کودکان

علائم اولیه اوتیسم معمولاً قبل از 2 سالگی کودک ظاهر می شود.

در سال اول زندگی، علائم شامل تفاوت در رشد اجتماعی و ارتباطی کودکان است. به عنوان مثال، کودکانی که بعداً به اوتیسم مبتلا می شوند ممکن است:

 1. در پاسخ به دیگران لبخند نزنید
 2. تماس چشمی برقرار نکنید
 3. از ژست ها استفاده نکنید

در سال‌های نوپا، نشانه‌های اوتیسم بیشتر مشهود می‌شوند، زیرا انتظار می‌رود کودکان شروع به صحبت و بازی با کودکان دیگر کنند. به عنوان مثال، کودکان اوتیستیک ممکن است:

 • علاقه ای به بازی با کودکان دیگر نداشته باشید
 • هر چه می شنوند تکرار کنند
 • با لحن غیر معمول صحبت کنید

برخی از کودکان علائم اولیه زیادی دارند، در حالی که برخی دیگر فقط تعداد کمی دارند. تعداد علائم با توجه به سن کودکان و تأثیری که اوتیسم بر زندگی روزمره آنها می گذارد متفاوت است.

علائم اوتیسم در کودکان بزرگتر و نوجوانان ممکن است زمانی قابل توجه باشد که کودکان در سازگاری با موقعیت های اجتماعی جدید در محیط مدرسه مشکل داشته باشند – به عنوان مثال، درک و پیروی از دستورالعمل ها، دوست یابی و داشتن علایق متناسب با سن.

تشخیص اوتیسم

اوتیسم از 12 تا 18 ماهگی قابل تشخیص است، اما معمولاً از حدود 2 سالگی است.

تشخیص معمولا شامل بسیاری از متخصصان و متخصصان است که یک کودک را آزمایش و ارزیابی می کنند – این یک ارزیابی چند رشته ای نامیده می شود.

یک تیم چند رشته ای معمولا شامل یک متخصص اطفال، یک روانشناس، یک آسیب شناس گفتار و گاهی یک روانپزشک است. همچنین ممکن است متخصصان دیگری مانند یک کاردرمانگر را نیز شامل شود.

این متخصصان ممکن است یک کودک را با هم در همان زمان و در یک مکان ارزیابی کنند. یا ممکن است ارزیابی های فردی را در یک دوره زمانی در مکان های مختلف انجام دهند. اگر ارزیابی به این صورت اتفاق بیفتد، متخصصان مشاهدات خود را به اشتراک گذاشته و بحث خواهند کرد.

هیچ آزمایش واحدی برای اوتیسم وجود ندارد. در عوض، تشخیص بر اساس موارد زیر است:

 • تماشای نحوه بازی و تعامل کودکان با دیگران – یعنی چگونه کودکان در حال حاضر رشد می کنند
 • مروری بر تاریخچه رشد کودکان – یعنی نحوه رشد کودک در گذشته

مصاحبه با والدین کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده می شوند. تشخیص شامل سطوح حمایتی خواهد بود.

…:::: مقاله پیشنهادی ما به شما :: روش های مشاوره کودکان اوتیسم است، لطفا مطالعه فرمایید ::::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.