بازنشستگی

بازنشستگی را چطور میبنید؟ آیا بازنشستگی را جزو چالش های سالمندی میبنید؟ همه ما در مورد بازنشستگی اطلاعاتی داریم اما یقینا خیلی ها تعریف بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی، از نظر بین المللی و … نمیدانند. در این مقاله ما در این مفاهیم و همینطور در مورد سن استاندارد بازنشتسگی صحبت می کنیم. این مقاله توسط شرکت پرستاری در کرج دنیای آرمش، متخصص پرستار سالمند در کرج تهیه شده است. با خواندن آن آگاهی خود را در مورد دوره این مهم ارتقا دهید، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بنر مقاله بازنشستگی
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

بازنشستگی چیست؟

بازنشستگی به معنی کناره‌گیری از ادامه شغل در اثر بالا بودن سن و گاه در پی بیماری و ازکارافتادگی است. شخص بازنشسته تا زمانی که زنده است شخصاً از حقوق بازنشستگی استفاده می‌کند و پس از مرگش بازماندگانش واجد شرایط دریافت این مستمری هستند. پایان دوره خدمت برحسب سختی و زیان‌آور بودن کار سال‌ها فرق می‌کند.

تعریف بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی:

بازنشستگی در جوامع گوناگون یعنی عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون سن بازنشستگی در جوامع گوناگون با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی میتواند متفاوت باشد از سن 55 الی 70 سالگی باشد.

تعریف بازنشستگی از نظر بین المللی:

بازنشستگی عبارت است از کناره گیری از موقعیت یا شغل یا از زندگی کاری فعال. همچنین ممکن است فرد با کاهش ساعات کاری یا حجم کاری نیمه بازنشسته شود.

بسیاری از افراد زمانی که مسن هستند یا به دلایل سلامتی قادر به انجام کار خود نیستند، بازنشستگی را انتخاب می کنند.افراد همچنین ممکن است زمانی که واجد شرایط دریافت مزایای بازنشستگی خصوصی یا دولتی باشند، بازنشسته شوند، اگرچه برخی مجبور به بازنشستگی می شوند که شرایط بدنی دیگر اجازه کار فرد را نمی دهد (در اثر بیماری یا تصادف) یا در نتیجه قوانین مربوط به موقعیت آنها.

در اکثر کشورها، ایده بازنشستگی منشأ اخیر دارد و در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مطرح شده است. پیش از این، امید به زندگی پایین، فقدان امنیت اجتماعی و فقدان ترتیبات بازنشستگی به این معنی بود که اکثر کارگران تا زمان مرگ خود به کار ادامه می دادند.

آلمان اولین کشوری بود که مزایای بازنشستگی را در سال 1889 معرفی کرد.

امروزه اکثر کشورهای توسعه یافته سیستم هایی برای ارائه مستمری بازنشستگی در دوران سالمندی یا پیری دارند که توسط کارفرمایان یا دولت تامین می شود. در بسیاری از کشورهای فقیرتر، حمایتی فراتر از حمایت خانواده از سالمندان وجود ندارد. امروزه بازنشستگی با مستمری در بسیاری از جوامع حق کارگر تلقی می شود. جنگ های سخت ایدئولوژیک، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بر سر این که آیا این یک حق است، صورت گرفته است.بسیاری از کشورهای غربی، این حقی است که در قوانین اساسی ملی گنجانده شده است.

بازنشستگی، یا عمل ترک شغل یا ترک کار پس از رسیدن به سن خاصی، از حدود قرن هجدهم وجود داشته است. قبل از قرن هجدهم، میانگین طول عمر انسان ها بین 26 تا 40 سال بود. در نتیجه، تنها درصد کمی از جمعیت به سنی رسیدند که نقص‌های جسمی مانع کار شد.

یک فرد ممکن است در هر سنی که بخواهد بازنشسته شود با این حال، قوانین مالیاتی یک کشور یا قوانین بازنشستگی ایالتی معمولاً به این معنی است که در یک کشور معین سن خاصی به عنوان سن استاندارد بازنشستگی در نظر گرفته می شود. همانطور که افزایش امید به زندگی در سالمندان را میبینیم و افراد بیشتر و بیشتری تا سنین بالا زندگی می‌کنند، در بسیاری از کشورها سنی که در آن مستمری اعطا می‌شود در قرن بیست و یکم، اغلب به تدریج افزایش یافته است.

…::: مقاله پیشنهادی : محیط زیست مناسب سالمندان :::…

سن بازنشستگی

سن استاندارد بازنشستگی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما به طور کلی بین 50 تا 70 سال است.

در برخی کشورها این سن برای مردان و زنان متفاوت است، اگرچه اخیراً در برخی کشورها (به عنوان مثال، اتریش) این سن به چالش کشیده شده است، و در برخی کشورها این سنین مطابقت داده شده است.

…::: آدرس، شماره تلفن + نقشه همه خانه سالمندان کرچ :::…

شرکت پرستاری در کرج

 

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *