نقش پرستاران در زندگی سالمندان

نقش پرستار در مراقبت از سالمندان چیست؟ اهمیت پیری سالم را نمی توان نادیده گرفت. در نتیجه نقش پرستاران در مراقبت از افراد سالمند حیاتی است. این خدمات حیاتی نیازمند سطح بالایی از حساسیت، آگاهی و پذیرش برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن است. مراقبت از سالمندان نشان دهنده تلاقی بهترین عملکرد بالینی و مراقبت اجتماعی است. با تمرین پرستاری آگاهانه، خودآگاه و به خوبی آماده می توان به مراقبت پایدار از سالمندان دست یافت. این مقاله توسط شرکت دنیای آرامش ارائه دهنده خدمات استخدام پرستار در منزل کرج همراه با تخصص نگهداری سالمند در منزل کرج تهیه شده است و به بررسی نقش پرستاران در مراقبت از سالمندان در منزل پرداخته است، لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بنر مقاله نقش پرستاران در زندگی سالمندان

پرستاران سالمندان چه کسانی هستند؟

پرستاران مراقبت سالمندان، پرستاران تخصصی ثبت نام شده هستند که خدمات بهداشتی ضروری را به سالمندان ارائه می دهند. اصطلاح “سالمندی” اولین بار در دهه 1940 ابداع شد. از آن زمان، مراقبت های پرستاری سالمندان به طور قابل توجهی برای رسیدگی به نیازهای منحصر به فرد جمعیت سالخورده تکامل یافته است.

امروزه پرستاران سالمند یکی از جنبه های مهم مراقبت از سالمندان هستند. مسئولیت اصلی آنها کمک به سالمندان برای حفظ کیفیت زندگی خود با تجویز داروها، تدوین برنامه های درمانی و نظارت بر علائم حیاتی است. آنها همچنین با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای اجرای برنامه های مراقبت و ارائه اطلاعات و منابع در مورد بیماران همکاری می کنند.

صرف نظر از اینکه سالمندان در خانه هستند یا در یک مرکز کمکی زندگی می کنند، نمی توان بر نقش پرستاران در مراقبت از سالمندان بیش از حد تأکید کرد. پرستاران سالمندی فرآیند پیری را برای ارائه مراقبت دلسوزانه و تسهیل پیری سالم درک می کنند. بنابراین مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل بیشمار است.

مراقبت های پرستاری در منزل و انواع آن

مراقبت از سالمندان از سالمندانی که برای زندگی مستقل در خانه نیاز به کمک بیشتری دارند حمایت می کند. خدمات مراقبت در منزل می تواند برای سالمندانی که ممکن است به یک یا چند نوع مراقبت نیاز داشته باشند مفید باشد. این خدمات توسط پرستاران ثبت نام شده یا مراقبان شخصی که مستقیماً به خانه بیمار می آیند ارائه می شود که نکات مراقبت از سالمندان را یاد گرفته اند. آنها از مراقبت های تخصصی، مانند مراقبت از زوال عقل، تا حمایت عمومی، مانند همراهی یا خانه داری را شامل می شوند.

مراقبت های پرستاری در منزل را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

 • مراقبت‌های پرستاری یا مراقبت‌های بهداشتی در منزل:

مراقبت‌های پرستاری در منزل، مراقبت‌های پزشکی تخصصی است که توسط پرستاران ثبت‌نام شده به بیماران مبتلا به مشکلات مزمن سلامت، آسیب‌ها یا سایر ناتوانی‌ها ارائه می‌شود. مراقبت پرستاری در منزل چند وجهی و پیچیده است و شامل وظایف پرستاری ماهر مانند اجرای درمان، استفاده از تجهیزات پزشکی و انجام اقدامات مناسب برای افزایش نتایج سلامت از جانب بیماران است. آنها طیف گسترده ای از خدمات مانند مراقبت از زخم، تجویز دارو و نظارت بر سلامت را ارائه می دهند. آنها همچنین می توانند اعضای خانواده را برای ارائه روش های مراقبت اولیه آموزش دهند.

 • مراقبت‌های غیرپزشکی:

مراقبان آموزش‌دیده‌ای که متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مجوز ندارند به فعالیت‌های ابزاری زندگی روزمره مانند تهیه غذا، خانه‌داری، حمل‌ونقل و یادآوری دارو کمک می‌کنند. علاوه بر این، مراقبت‌های غیرپزشکی در منزل می‌تواند حمایت عاطفی و همراهی را برای بیمارانی که ممکن است از نظر اجتماعی منزوی باشند یا چالش‌های سلامت روانی را تجربه کنند، ارائه دهد. به طور کلی، مراقبت های غیرپزشکی رویکردی منعطف و شخصی به مراقبت ارائه می دهد که می تواند متناسب با نیازها و ترجیحات خاص هر فرد باشد.

…:::: راهکارهای افزایش امید به زندگی در سالمندان چیست؟ ::::…

نقش پرستاران در حفظ سلامت و تندرستی سالمندان

نقش پرستاران سالمند ضروری و متنوع است و وظایف پرستار سالمند در منزل بسیار گسترده است و مسئولیت های مختلفی را در بر می گیرد. چیزی که آنها را متمایز می کند تخصص و حساسیت آنها نسبت به نیازهای منحصر به فرد بیماران سالمند است. پرستاران به عنوان یک عملکرد حمایتی برای ایجاد انگیزه و توانمندسازی سالمندان عمل می کنند و از تخصص آنها در مسائل مربوط به سن برای ارتقای استقلال و توانایی های عملکردی استفاده می کنند. با رویکردی جامع برای ارتقای سلامت و رفاه سالمندان، وظایف آنها عبارتند از:

 1. اجرای داروها و برنامه های درمانی تحت نظر پزشک
 2. همکاری با پزشکان و اعضای تیم پزشکی برای انجام درمان برای بیماری‌های مزمن که احتمالاً افراد مسن را تحت تأثیر قرار می‌دهند (مانند بیماری قلبی، آرتریت، دیابت، پوکی استخوان، بیماری آلزایمر)
 3. شناسایی زودهنگام شرایط پیچیده جسمی و روانی همراه
 4. کمک به بیماران و آموزش آنها در مورد فعالیت های زندگی روزمره مانند بهداشت، توالت، مدیریت دارو و نیازهای تغذیه ای
 5. ارزیابی سطوح مختلف وضعیت عملکردی، ذهنی و عاطفی بیماران سالمند
 6. اجرای مداخلات و مراقبت های پیشگیرانه برای کاهش خطر سقوط، سوء تغذیه و سایر مشکلات سلامتی
 7. ترویج سبک زندگی سالم که می تواند از بروز بیماری های مزمن پیشگیری کند یا آن را به تاخیر بیندازد
 8. مهارت هایی برای ارائه مدیریت بهینه درد و مراقبت از پایان زندگی
 9. ارائه آموزش و انگیزه به بیماران و مراقبان برای رسیدگی به سن شرایط

نقش پرستاران در مراقبت از بیماران سالمند در حصول اطمینان از درک کامل بیماران از شرایط سلامت، بیماری ها، داروها و درمان های آنها ضروری است. آنها به بیماران در مورد شیوه های خودمراقبتی توصیه شده مشاوره می دهند و به غلبه بر موانعی که آنها را از تصمیم گیری سالم باز می دارد، کمک می کنند. با حمایت و تشویق، پرستاران نقش مهمی در هدایت سالمندان در سفرهای سلامتی خود دارند.

…:::: لیست تمام خانه سالمندان های کرج (نقشه گوگل + آدرس و تلفن)::::…

نقش پرستاران در اجتماعی شدن

ارتباطات اجتماعی مثبت به بهبود سلامت شناختی سالمندان کمک می کند. افراد بالای 50 سال یا بیشتر ممکن است عوامل خطری مانند تنها زندگی کردن، از دست دادن عزیزان، بیماری های مزمن یا اختلالات حسی را تجربه کنند که منجر به انزوای اجتماعی یا تنهایی می شود. این می تواند یک مسئله جدی و اغلب نادیده گرفته شده باشد که بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهد. تمرکز مراقبت از سالمندان بر کشف فرصت های اجتماعی جدید، ایجاد اعتماد به نفس و داشتن یک زندگی شادتر و هدفمند است.

در هند، غیر معمول است که سالمندان به سرگرمی‌ها بپردازند و تنها تعداد کمی در کارهای اجتماعی شرکت می‌کنند. برای اینکه از نظر ذهنی تحریک شده و فعال بمانید، متخصصان پیری توصیه می کنند که سالمندان یک برنامه روزانه از فعالیت هایی مانند باغبانی، خواندن، نوشتن، موسیقی، رقص و بازی های رومیزی ایجاد کنند.

مراقبت از سالمندان با ارائه یک روال منظم، مشارکت در فعالیت های روزانه را تسهیل می کند. به آنها اجازه می دهد تا در فعالیت های مختلفی از جمله:

 1. ورزش بدنی، یوگا، یا پیاده روی در پارک های محلی یا فضاهای باز
 2. تسهیل ارتباط با اعضای خانواده و عزیزانی که ممکن است در سایر نقاط کشور یا خارج از کشور زندگی کنند از طریق تماس های ویدیویی یا برنامه های پیام رسانی
 3. فعالیت های تحریک کننده مغز مانند جدول کلمات متقاطع یا سودوکو برای تحریک ذهنی
 4. شرکت در رویدادهای اجتماعی سنتی و فعالیت های فرهنگی، مانند جشنواره ها یا مراسم مذهبی
 5. امکان دسترسی آنها به فناوری

در مجموع نقش پرستاران در مراقبت از سالمندان چندوجهی است. این نه تنها اجتماعی شدن و مشارکت را در بر می گیرد، بلکه شامل یادگیری، همدلی و افزایش عزت نفس نیز می شود.

نقش پرستاران در مراقبت از دمانس

در غیاب هیچ درمانی، بیماران مبتلا به زوال عقل و آلزایمر نیاز به مراقبت های تخصصی دارند. و ارائه مراقبت از این بیماران به ویژه چالش برانگیز است. پرستاران سالمندان در این شرایط آموزش و تخصص ویژه ای دارند تا ضمن اختصاص زمان کافی به نیازهای خود، با صبر و حوصله و همدلی عمل کنند. از آنجایی که این یک بیماری پیشرونده است، نقش پرستاران در مراقبت از سالمندان مبتلا به بیماری های همراه تبدیل شده است.

برای حفظ کیفیت زندگی و استقلال آنها تا زمانی که امکان پذیر باشد ضروری است.

پرستاران مراقبت های مستقیمی را به بیماران ارائه می دهند و بار اعضای خانواده را کاهش می دهند. مراقبت های پرستاری سالمندان آلزایمر و زوال عقل شامل آموزش بیماران و خانواده ها در مورد درمان ها، پیشرفت علائم و مداخلات و هماهنگی خدمات با سایر متخصصان است. بسته به مرحله پیشرفت بیماری، مراقبت می تواند در هر دو محیط بالینی و خانگی ارائه شود. وظایف و مسئولیت های کلیدی پرستاران عبارتند از:

 1. برنامه های مراقبتی ایجاد کنید و برنامه های روزانه را تنظیم کنید.
 2. به بیماران در انجام وظایف خودمراقبتی مانند بهداشت، غذا خوردن، توالت رفتن و ورزش کمک کنید
 3. برای بیماران مبتلا به نقص های شناختی یا حرکتی، پرستاران با این فعالیت ها حمایت بیشتری ارائه می دهند.
 4. اطمینان از ایمنی بیمار و به حداقل رساندن خطر سقوط، آسیب ناشی از گیجی یا سردرگمی نیز بسیار مهم است.
 5. مدیریت مشکلات رفتاری، اضطراب و خشم
 6. تشویق بیماران به گذراندن زمان معاشرت با خانواده و دوستان

مراقبت از سالمندان در شرکت دنیای آرامش

همه سالمندان نیازهای مراقبتی یکسانی ندارند. بنابراین همه به یک نوع مراقبت از سالمندان نیاز ندارند. شما می توانید به دنیای آرامش برای ارائه برنامه های مراقبت شخصی برای رفع نیازهای مراقبتی منحصر به فرد سالمند خود اعتماد کنید. ما در کمک به سالمندان برای حفظ استقلال خود و ماندن در آسایش در خانه خود پیشرفت می کنیم.

بنر پرستار سالمند در منزل کرج

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در فردیس، پرستار بیمار در کرج و استخدام پرستار کودک در فردیس کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *