مقایسه پرستار سالمند در منزل با خانه سالمندان

تقریباً 27000 نفر از سالمندان در خانه سالمندان در نگهداری می شوند، اما زندگی هر سالمندی در خانه راحت نیست. بسیاری از افراد مسن می خواهند تا زمانی که ممکن است در خانه بمانند، اگرچه ممکن است با افزایش سن نیاز به حمایت و خدمات بیشتری داشته باشند.

اگر مطمئن نیستید که کدام نوع مراقبت برای شما یا عزیزانتان بهترین است، می‌توانید با در نظر گرفتن گزینه‌های مراقبت از سالمندان در منزل در مقابل مراقبت از خانه سالمندان شروع کنید. هر دو ممکن است سطح خوبی از مراقبت را ارائه دهند، اما موقعیت منحصر به فرد شما ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید کدام گزینه مناسب تر است.

به همین دلیل ما در شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش با تخصص پرستار سالمند در کرج، در این راهنمای سریع می خواهیم تا به تمام سوالات شما در بحث خانه سالمندان در مقابل مراقبت در منزل پاسخ دهیم. قبل از مقایسه این دو گزینه، اجازه دهید هر کدام را جداگانه بررسی کنیم. تا انتها همراه ما باشید.

بنر مقاله مقایسه پرستار سالمند در منزل با خانه سالمندان

مراقبت از سالمندان در منزل

مراقبت در منزل دو نوع مراقبت غیرپزشکی را در خانه سالمندان ارائه می دهد. وقتی مراقبت در منزل در مقابل خانه سالمندان را در نظر می گیرید، ابتدا نگاهی به فعالیت های روزانه عزیزان خود بیندازید.

مراقبت در منزل برای وظایف و فعالیت های زندگی روزمره (ADL) از جمله:

  • تحرک و سایر نیازهای فیزیکی
  • حمام و توالت
  • خوردن و تهیه غذا
  • پیگیری داروها
  • خانه داری سبک و سایر کارهای خانه

هنگام انتخاب یک آژانس مراقبت در منزل برای کار، آنها ممکن است این خدمات در خانه را به مراقبت شخصی و مراقبت همراه تقسیم کنند. آژانس نیازهای کوتاه مدت عزیزان شما را ارزیابی می کند و سپس خدمات را با تغییر توانایی های آنها تطبیق می دهد.

…::: حتما مطالعه کنید: نکات مراقبت از سالمندان :::…

مزایای مراقبت سالمندان در منزل

مراقبت در منزل برای عزیزان شما حریم خصوصی و استقلال را فراهم می کند زیرا آنها می توانند در خانه خود بمانند. همچنین برای بیماران مبتلا به زوال عقل یا آلزایمر کمتر مخرب است. جابجایی عزیزانتان به یک مرکز می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد به او آسیب برساند.

فرد مورد علاقه شما این شانس را دارد که یک رابطه شخصی و انفرادی با مراقب خود ایجاد کند.

آنها مجبور نخواهند بود که مانند یک فرد در یک گروه بزرگ احساس کنند، که گاهی اوقات باعث می شود توجهی را که نیاز دارند از دست بدهند.

مراقبت در منزل راحت تر و آشناتر است.

فرد مورد علاقه شما می تواند در خانه خود مستقل بماند در حالی که در صورت نیاز به کمک درخواست می کند.

هزینه متوسط مراقبت در خانه اغلب کمتر از یک خانه سالمندان است.

معایب استخدام پرستار در منزل

همه مراقبان خانه با هم برابر نیستند – چه کسی را استخدام می کنید مهم است. اطمینان حاصل کنید که آژانسی با کارکنان متعهد و دوستانه انتخاب می کنید که مجهز به مراقبت های مورد نیاز عزیزان شما هستند.

برخی از آژانس های مراقبت در منزل ممکن است سطح مراقبت مورد نیاز شما را ارائه ندهند.

خانه عزیز شما احتمالاً فاقد سطح امنیتی موجود در یک مرکز مراقبت تمام وقت است.

امنیت شبانه روزی در دسترس نیست و باید برای مراقبت 24 ساعته هزینه اضافی پرداخت کنید.

…::: حتما مطالعه کنید: مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل (10مورد) :::…
:::: حتما مطالعه کنید »»» انتخاب پوشک مناسب بزرگسالان ««« ::::

خانه سالمندان

بسیاری از امکانات مراقبتی در خارج از خانه عزیزان شما وجود دارد، از جمله زندگی سالمندان، زندگی کمکی، مراقبت های تنفسی و خانه های سالمندان. قبل از تصمیم گیری در مورد مراقبت در منزل در مقابل خانه سالمندان، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

خانه های سالمندان برای سالمندان با مشکلات جدی سلامتی ایده آل هستند. این امکانات پرستاران ماهری را ارائه می دهد که برای ارائه مراقبت های مورد نیاز عزیزان شما در دسترس هستند. خانه های سالمندان انواع پیچیده ای از کمک های پزشکی را برای ارائه کمک های مستقیم به بیماران ارائه می کنند.

طرفداران

اگر فرد مورد علاقه شما دیگر نمی تواند از خود مراقبت کند، احتمالاً می خواهید یک خانه سالمندان را در نظر بگیرید.

خانه های سالمندان به صورت شبانه روزی کار می کنند.

فرد مورد علاقه شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارد به یک متخصص پزشکی دسترسی خواهد داشت.

این متخصصان کمک های پزشکی و غیر پزشکی را ارائه می دهند.

خانه های سالمندان نیز امن تر هستند، که برای سالمندان مبتلا به آلزایمر که مستعد سرگردانی به تنهایی هستند ایده آل است.

منفی

در سرتاسر بحث خانه سالمندان در مقابل مراقبت در منزل، بسیاری از مردم استدلال می‌کنند که خانه‌های سالمندان باعث می‌شود که سالمندان استقلال خود را از دست بدهند. اما اگر خانه سالمندان انتخاب بهتری برای شما باشد، عزیزتان احتمالاً با توجه به یک دوره انتقال، خود را با آن سازگار خواهد کرد.

زندگی در یک خانه ممکن است باعث شود فرد مورد علاقه شما احساس پیری کند.

آنها ممکن است احساس کنند که دیگر برای تنها ماندن به آنها اعتماد نمی شود.

آنها ممکن است برای انتقال به خانه سالمندان با مشکل مواجه شوند.

این محیط ها گاهی اوقات پر سر و صدا هستند و ممکن است ناآشنا به نظر برسند.

انتخاب مراقبت در منزل در مقابل خانه سالمندان

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع مراقبت برای عزیز شما بهتر است می تواند چالشی دلهره آور باشد. برای کمک به شما در حل و فصل بحث خانه سالمندان و مراقبت در منزل، باید نیازها و خواسته های عزیزتان را ارزیابی کنید.

…::: حتما مطالعه کنید : مشکلات نگهداری از سالمندان :::…

بررسی انتخاب پرستار سالمند در منزل یا انتخاب خانه سالمندان

در اینجا چند سناریو وجود دارد که می تواند به شما در انتخاب بین مراقبت های بهداشتی در منزل در مقابل مراقبت های پرستاری در منزل کمک کند:

  1. فرد مورد علاقه شما سالم و نسبتاً مستقل است

در حالی که یک سالمند سالم ممکن است احساس کند می تواند استقلال خود را حفظ کند، گاهی اوقات به کمک کمی نیاز دارد. برای مثال، آنها ممکن است انرژی لازم برای انجام کارهای خانه را در هر روز نداشته باشند. در این صورت ممکن است عزیز شما از خدمات مراقبت در منزل بهره مند شود.

  1. فرد مورد علاقه شما در تنهایی زندگی با چالش هایی روبرو است

آیا چالش های سلامتی باعث می شود که فرد مورد علاقه شما از دوستان و اعضای خانواده احساس انزوا کند؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهند به خانه سالمندان نقل مکان کنند، جایی که مجبور نباشند احساس تنهایی کنند و بتوانند مراقبت های پزشکی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

اگر سالمند شما در خانه خوشحال است اما مشکلات حرکتی جزئی و چالش های روزانه دارد، ممکن است مراقبت در منزل را در نظر بگیرید. یک متخصص پزشکی می تواند به عزیز شما کمک کند تا با خیال راحت حرکت کند و خطرات را به حداقل برساند و در عین حال تعامل اجتماعی را نیز فراهم کند.

بر اساس CDC، یک چهارم بزرگسالان 65 سال و بالاتر از نظر اجتماعی منزوی در نظر گرفته می شوند. جداسازی ممکن است به پیری زودرس، آلزایمر، افسردگی و حتی سکته مغزی کمک کند. بنابراین هر نوع مراقبتی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که عزیزتان به اندازه کافی همراهی خوب برای جلوگیری از انزوای اجتماعی دارد.

  1. سالمند همسری با نیازهای مراقبتی متفاوت دارد

برخی از زوج ها با افزایش سن نیاز به سطوح مختلف مراقبت دارند. وجود یک مراقب در خانه می تواند مسئولیت های همسر را از بین ببرد. با این حال، اگر هر دو به سطوح بالایی از مراقبت نیاز دارند، ممکن است بخواهید یک خانه سالمندان را در نظر بگیرید.

  1. سالمند مشکلات سلامتی جدی تری دارد

والدین سالخورده شما ممکن است به مراقبت بیشتری از شما نیاز داشته باشند که شما به تنهایی به آنها بدهید. اگر عزیزان شما نیاز به مراقبت شبانه روزی داشته باشند، ممکن است مراقبت در خانه ایده آل نباشد. اگر مشکل جدی تری دارند، ممکن است بخواهید به جای مراقبت در منزل، خانه سالمندان را در نظر بگیرید.

…::: لیست تمام خانه های سالمندان کرج :::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در فردیس، پرستار بیمار در کرج و استخدام پرستار کودک فردیس در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.