علت تف کردن غذا توسط کودک چیست؟

همه نوزادان در یک زمان غذای خود را به بیرون تف می کنند، برخی بیشتر از دیگران. همه ما بین مری و معده خود یک اسفنکتر داریم که با پایین آمدن غذا و مایعات شل می شود، اما در حالی که معده غذا را تکان می دهد سفت می شود تا از برگشت همه چیز جلوگیری کند. نوزادان تمایل دارند اسفنکتر کمی شل داشته باشند که منجر به تف کردن می شود. دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است نوزادان غذا را تف کنند. فشار روی شکم (بسیاری از زنانی که بارداری را تجربه کرده‌اند می‌توانند این را تأیید کنند) می‌تواند بر مقاومت اسفنکتر غلبه کند و منجر به بالا آمدن محتویات معده شود. برخی از نوزادانی که معده آنها به هر دلیلی تحریک شده است، تف یا استفراغ می کنند (مثلاً ویروس معده یا حساسیت به شیر خشک). در نهایت، انسداد جایی بین دهان و روده نیز می‌تواند باعث ایجاد آب دهان یا استفراغ شود. در این مقاله علت تف کردن غذا توسط نوزادان را بررسی کردیم و 6 مورد نگران کننده برای این مشکل را بررسی کردیم، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید. این مقاله توسط شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار کودک در کرج، تهیه شده است. با خواندن آن اطلاعات خوب و مفیدی به دست خواهید آورد، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عکس برای مقاله علت تف کردن غذا توسط کودک
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

بیشتر تف کردن توسط نوزادان کاملاً خوش خیم است و جای نگرانی نیست. اگر کودک شما به طور کلی خوشحال است، رشد کودک به خوبی شکل میگیرد و سرفه مکرر یا قفس ندارد، چیزی جز خرید پارچه تف اضافی لازم نیست. همانطور که شعار معروف بیب می گوید، “تف رخ می دهد”. چند مرحله ساده برای کاهش تف وجود دارد. 20 تا 30 دقیقه پس از شیردهی، کودک خود را در حالت ایستاده نگه دارید. حجم غذاها را کاهش دهید، اما دفعات آن را افزایش دهید (به جای 6 اونس هر 4 تا 5 ساعت، برای کودک 1 ماهه خود، 3 تا 4 اونس هر 3 ساعت یک بار مصرف کنید). سر گهواره یا کاسه را 20 درجه یا بیشتر بالا بیاورید (هیچ چیز را داخل تخت یا لگن قرار ندهید، فقط زیر آن).

موارد زیر شرایطی را که تف کردن ممکن است نگران کننده باشد فهرست می کند.

 1. آیا کودک شما در طول روز به طور غیرمعمولی بداخلاق است؟
  (به سؤالات متداول در مورد کولیک نوزادان برای سر و صدا بودن شبانه مراجعه کنید). آیا کودک شما بعد از شیر خوردن ناراضی به نظر می رسد؟ آیا در حین یا بعد از شیر خوردن کمرش قوس می دهد؟ آیا او همیشه گرسنه به نظر می رسد، اما در صورت پیشنهاد از سینه یا شیشه شیر عقب می نشیند. کودک شما ممکن است دچار سوزش سر دل شدید (سوختگی در مری) شده باشد و باید ظرف یک روز یا بیشتر معاینه شود.
 2. آیا محتویات اسپیتاپ سبز است؟
  این ممکن است یک اورژانس جراحی باشد، نوزاد شما باید فوراً معاینه شود.
 3. آیا کودک شما در حین شیر خوردن دهان می‌بندد، سرفه می‌کند یا آبی می‌شود؟
  اگر چنین است، شیر دادن را متوقف کنید و کودک را ببینید. ممکن است انسداد یا اتصال غیرطبیعی بین مری و نای وجود داشته باشد.
 4. آیا اسپیتاپ ها با گذشت روزها دورتر و دورتر شلیک می کنند؟
  با پزشک یا پرستار خود تماس بگیرید، زیرا ممکن است یک انسداد در حال توسعه در خروجی معده وجود داشته باشد. اگر کودک شما به خوبی هیدراته شده است، ممکن است نیازی به سفر فوری به اورژانس نباشد (این به اندازه سناریوی استفراغ سبز خطرناک نیست).
 5. آیا کودک شما تب همراه دارد؟
 6. آیا خون یا مخاط در مدفوع نوزادتان دیده اید؟
  این می تواند نشانه حساسیت به شیر خشک یا عفونت روده باشد (اگر خزنده حیوان خانگی دارید، سالمونلا!). با پزشک خود تماس بگیرید.

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.