تنهایی سالمندان

ترس از تنهایی در سالمندان یکی از مهم ترین و اساسی ترین چالش های سالمندان به حساب می آید. طوریکه عدم توجه کافی به این موضوع باعث پدید آمدن مشکلات فیزیکی، روانی و همینطور بیماری های عصبی سالمندان میشود. همونطور که همه ما به این موضوع آگاه هستیم افراد مسن بسیار حساس تر به هر موضوعی میشوند حتما نیاز به توجه بیشتر و حتی مراقبت معنوی از سالمندان میباشند. این مقاله که توسط شرکت پرستاری در کرج متخصص پرستار سالمند در کرج تهیه شده است، در آن در مورد تنهایی سالمندان و راه های برای غلبه بر تنهایی در سالمندان صحبت شده است. با خواندن این مقاله مطمئنا اطلاعات خوب و مفیدی به دست خواهید آورد، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بنر مقاله تنهایی سالمندان
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

در دوران سالمندی افراد مسن به ویژه در برابر تنهایی و انزوای اجتماعی آسیب پذیر هستند و این می تواند تأثیر جدی بر سلامتی داشته باشد. شواهد نشان می‌دهد که انزوای اجتماعی و تنهایی مانع سلامتی می‌شود – سالمندان را در معرض خطر فشار خون بالا، بیماری قلبی، چاقی سالمندان، ضعف سیستم ایمنی، اضطراب، افسردگی، زوال عقلی و شناختی، بیماری آلزایمر و حتی مرگ قرار می‌دهد.

 اما راه‌هایی برای غلبه بر تنهایی وجود دارد، حتی اگر تنها زندگی می‌کنید و بیرون آمدن از آن برایتان سخت است.

افراد می توانند به دلایل مختلفی از نظر اجتماعی منزوی شوند، مانند افزایش سن یا ضعیف شدن، دیگر مرکز خانواده خود نیستند، محل کار را ترک می کنند، مرگ همسر و دوستان، یا به دلیل ناتوانی یا بیماری.

علت هرچه که باشد، تنها ماندن و آسیب پذیر بودن به طرز تکان دهنده ای آسان است که می تواند منجر به افسردگی در سالمندان و کاهش جدی سلامت و تندرستی شود. اگر دوستان و خانواده شما دور از شهر زندگی می کنند، یک راه خوب برای حفظ ارتباط، به خصوص با نوه ها، استفاده از رایانه شخصی، تلفن هوشمند یا تبلت است.

مهم است که به یاد داشته باشید که تنهایی می تواند  بر هر فردی در هر سنی تأثیر بگذارد.

…::: حتما مطالعه کنید : شایع ترین اختلالات روانی سالمندان را بشناسید :::….

راه هایی برای غلبه بر تنهایی در سالمندان

در اینجا راه هایی برای افراد مسن وجود دارد تا با دیگران ارتباط برقرار کنند و دوباره احساس مفید بودن کنند و از مشکلات تنهایی سالمندان در امان بمانند.

  • لبخند بزن، حتی اگر سخت باشد

از هر فرصتی برای لبخند زدن به دیگران یا شروع مکالمه استفاده کنید.

  • دوستان را برای چای دعوت کنید

خانواده و همسایگان از دریافت دعوت نامه برای آمدن و گذراندن مدتی با شما قدردانی می کنند.

  • با تلفن در تماس باشید

گفتگوی تلفنی با یک دوست یا خویشاوند می تواند بهترین چیز بعدی برای بودن با آنها باشد.

  • یاد بگیرید که کامپیوتر را دوست داشته باشید

اگر دوستان و خانواده شما دور از شهر زندگی می کنند، یک راه خوب برای حفظ ارتباط، به خصوص با نوه ها، استفاده از رایانه شخصی، تلفن هوشمند یا تبلت است.

  • دفتر خاطرات خود را پر کنید

اگر برای هفته پیش رو برنامه ریزی کنید و چیزهایی را در دفتر خاطرات خود قرار دهید، مانند قدم زدن در پارک یا رفتن به کافی شاپ محلی، کتابخانه، مرکز ورزشی، سینما یا موزه، می تواند به شما کمک کند تا کمتر احساس تنهایی کنید.

  • بیرون رفتن

منتظر نباشید تا مردم بیایند و شما را ببینند، برای دیدن آنها سفر کنید.

  • به دیگران کمک کن

فرصت‌های داوطلبانه بی‌پایانی وجود دارد که از ویژگی‌ها و مهارت‌های افراد مسن‌تر بهره مند شود.

…::: حتما مطالعه کنید :: راهکارهایی برای ساخت زمان خوب در اوقت فراغت سالمندان :::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.