بهبود کیفیت زندگی سالمندان

اینکه چگونه ما به عنوان اعضای خانواده و دوستان، عزیزان سالمند خود را درک می کنیم و برای آنها ارزش قائلیم، و اینکه آنها چگونه خود را درک می کنند و برای خود ارزش قائل هستند، تأثیر عمده ای بر سلامت روان، جسمی و روحی آنها دارد. بنابراین چه کاری می توانیم انجام دهیم تا به بهبود کیفیت زندگی سالمندان و عزیزان بزرگترمان کمک کنیم؟ چگونه می توانیم به بهبود کیفیت زندگی سالمندان کمک کنیم؟ در زیر به چند روش اشاره خواهیم کرد.

این مقاله توسط شرکت دنیای آرامش ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل کرج همراه با تخصص پرستار سالمند در منزل کرج تهیه شده است، لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بنر مقاله بهبود کیفیت زندگی سالمندان
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

روش های بهبود کیفیت زندگی سالمندان

  1. یک حس هدف ایجاد کنید

 مطالعات نشان داده است که سالمندان با احساس هدف ، کمتر در معرض آسیب های شناختی، حملات قلبی و سکته مغزی هستند و احتمال بیشتری دارد که عمر طولانی تری داشته باشند. چرا؟ زیرا فعالیت بدنی بیشتری دارند، بهتر از خود مراقبت می کنند و کمتر مستعد استرس هستند. یادگیری چیزهای جدید سلامت مغز را بهبود می بخشد. فعالیت بدنی  سالمندان ناتوانی جسمی را کند می کند و گاهی اوقات معکوس می کند.

مهم نیست که چه سنی دارد، ما به احساس هدف، تعلق و ارزشمند بودن نیاز داریم. سالمندان اغلب به دلیل نداشتن چیزهای زیادی برای ارائه به اندازه جوانی خود نادیده گرفته می شوند، و متأسفانه، این نگرش توسط خود سالمندان اتخاذ می شود. سالمندان از نظر دانش، عشق و خلاقیت چیزهای زیادی برای دادن دارند، اما باید احساس کنند که مورد احترام و مشارکت هستند تا با دیگران به اشتراک بگذارند.

  1. علائم افسردگی در سالمندان

سالمندان به ویژه در معرض افسردگی هستند. این می تواند ناشی از از دست دادن نقش مراقبت از کودک، از دست دادن شغل از طریق بازنشستگی، نقل مکان از خانه به جامعه بازنشستگی، بیماری یا درد مزمن، مرگ همسر یا دوستان نزدیک، از دست دادن استقلال، داروها، بیماری، یا اختلال شناختی باشد.

افسردگی یک اختلال جدی و ناتوان کننده است که بخشی طبیعی از پیری نیست. خانواده و دوستان باید یکی از عزیزان سالخورده را تشویق کنند که اگر افسرده به نظر می رسند به دنبال درمان باشند.

  1. مفید بودن در کارهای روزانه

اگر می خواهید به بزرگسالان ارشد خود کمک کنید تا هدف خود را پیدا کنند، آنها را به کار ببندید! آنها احتمالاً تمام زندگی خود را صرف تعریف خود با آنچه انجام می دهند و کمک کرده اند، کرده اند. لازم نیست چیزی بیشتر از کمک به پختن غذا، نگهداری از نوه، مراقبت از حیوان خانگی، مراقبت از باغ، تا کردن لباس های شسته شده، یا کمک در خرید کردن باشد. اگر آنها قادر به انجام آن هستند، همیشه این کار را برای آنها انجام ندهید.

  1. برای بهبود کیفیت زندگی سالمندان ارتباط برقرار کنید

تنهایی در سالمندان (یکی از دلایل اصلی افسردگی) اغلب با افزایش سن همراه است و لازم نیست سن شما بالای 65 سال باشد تا اثرات آن را احساس کنید.

البته، ارتباط منظم با خانواده و دوستان تا حدودی رایج است، اما سالمندان باید به دنبال فرصت هایی برای تعامل با افراد جدید در اطراف خود باشند. یک مطالعه نشان داد که فقط احوالپرسی با همسایه درصد افراد احساس تنهایی را به نصف کاهش می دهد. آنها را تشویق کنید تا با دنیای خارج از خانه خود ارتباط برقرار کنند. به آنها پیشنهاد دهید به گروهی با علایق مشابه بپیوندند.

  1. در حرکت فیزیکی بمانید

ارتباط بین سلامت عاطفی و جسمی به خوبی ثابت شده است. حتی ورزش خفیف نه تنها توانایی های فیزیکی را برای انجام فعالیت های روزمره زندگی ایجاد می کند و حفظ می کند، بلکه باعث ایجاد غرور، اعتماد به نفس و افزایش احساس استقلال می شود که همه اینها برای احساس خوب زندگی ضروری هستند.

  1. در حرکت ذهنی بمانید

سالمندان می توانند اهدافی مانند یادگیری یک سرگرمی جدید یا سفر به مکان جدیدی ایجاد کنند. آنها باید در مورد علایق و فعالیت هایی که به آنها احساس هدف می دهد فکر کنند و آنها را بیشتر بررسی کنند.

خانواده و دوستان می توانند با فراخوانی دانش و تجربه ای که سالمندان خود در طول عمر جمع آوری کرده اند کمک کنند. نظر آنها را جویا شوید. آنها را تشویق کنید تا در مورد آنچه از سر گذرانده اند صحبت کنند.

…::: حتما مطالعه کنید : 7ایده برای سرگرم کردن سالمندان :::…

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و آماده استخدام پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.