سالمند پرخاشگر

پرخاشگری در سالمندان یکی از اصلی ترین ناهنجاری ها در دوران سالمندی است. شرکت پرستاری در کرج دنیای آرامش، متخصص پرستار سالمند در کرج در این مقاله به بررسی عوامل و راه های بهبود این مشکل پرداخته است و همینطور راه های بهبود روابط با سالمند پرخاشگر را مورد بررسی قرار داده است، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سالمند پرخاشگر
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

…::: حتما مطالعه کنید : بیماری های عصبی سالمندان کدامند؟ :::…

“آنها مرا دیوانه می کنند!” این عبارت توسط اعضای خانواده در همه جا که از عزیزان سالخورده مراقبت می کنند بیان می شود (یا فریاد می زنند). مراقبین اغلب با رفتارهای غیرعادی، سرکش و شرم آور از سوی گیرندگان مراقبت سروکار دارند. متاسفانه پرخاشگری یک بیماری شایع در سالمندان است.
با این حال، رفتارهای جدید و تغییرات شخصیتی همچنین می‌تواند نشان‌دهنده تحولات جدی در سلامت سالمندان باشد، مانند زوال عقل در حال پیشرفت، عفونت دستگاه ادراری (UTI) و افسردگی در سالمندان.

10 مشکل رفتاری سالمندان و نحوه برخورد با آنها

ما ده رفتار «بد» را که افراد مسن معمولاً از خود نشان می دهند، برخی از علل بالقوه ذهنی و فیزیکی و نکاتی برای مقابله با آنها گردآوری کرده ایم.

  • خشم، خصومت و طغیان سالمندان

سن و بیماری می تواند ویژگی های شخصیتی طولانی مدت را به روش های ناخوشایندی تشدید کند. به عنوان مثال، یک فرد تحریک پذیر ممکن است اغلب عصبانی شود، یا یک فرد بی حوصله ممکن است خواستار و غیر ممکن شود. متأسفانه، هدف اصلی یک سالمند عصبانی اغلب مراقب اصلی آنهاست.

  • چگونه با خشم در سالمندان مقابله کنیم

سعی کنید علت اصلی عصبانیت آنها را شناسایی کنید. روند پیری آسان نیست. این می‌تواند در سالمندانی که با دردهای مزمن، از دست دادن دوستان، مشکلات حافظه، و همه چیزهای بی‌وقار دیگری که با افزایش سن به وجود می‌آیند، خشم ایجاد کند.

بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل نیز می توانند باعث این رفتارها شوند باید به این نکته توجه کنید که راه های زیاد و مختلفی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزامیر وجود دارد. در مورد زوال عقل، مهم است که به یاد داشته باشید که بیمار کنترل کاملی بر گفتار یا اعمال خود ندارد. به عنوان یک مراقب، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را شخصی نگیرید. روی نکات مثبت تمرکز کنید، نکات منفی را نادیده بگیرید . کمی هوای تازه بگیرید، کاری را که دوست دارید انجام دهید یا با یک دوست تماس بگیرید تا هوا را تخلیه کند. پیشنهاد میکنیم مقاله «« پیشگیری از زوال عقل  »» را که قبلا منتشر کردیم را مطالعه کنید.

  • بد رفتاری سالمندان

بزرگترها اغلب بدترین رفتار خود را برای کسانی که به آنها نزدیکترند، مانند اعضای خانواده، محفوظ می دارند. در مورد سالمند پرخاشگر، استخدام پرستار سالمند در منزل یا در نظر گرفتن مراقبت روزانه بزرگسالان ممکن است سودمند باشد. به این معنی، رفتارهای عصبانی ممکن است در مقابل غریبه ها ظاهر نشوند، و زمانی که دیگران نیازهای مراقبت از سالمندان عزیز شما را برآورده می کنند، استراحت بسیار لازم را خواهید داشت.

…::: حتما مطالعه کنید: وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟ :::…

چگونه با شکایت و منفی گرایی سالمندان کنار بیاییم؟

“مامان من زوال عقل یا آلزایمر ندارد، او فقط بدجنس و عصبانی است! من او را دوست دارم اما او را دوست ندارم. پیشنهادات؟”

  • رفتار توهین آمیز

گاهی اوقات، سالمندان به کسی که بیشترین تلاش را برای اطمینان از خوشبختی و رفاه خود می کند، سرزنش می کنند. در صورت عدم کنترل، خشم و ناامیدی که در بالا توضیح داده شد می تواند آنقدر شدید شود که منجر به سوء استفاده از مراقب شود

  • آزار روحی، عاطفی و حتی فیزیکی

داستان‌های آزار روحی، عاطفی و حتی فیزیکی از اعضای خانواده که مراقبت می‌کنند بسیار رایج است. در برخی موارد، رفتار توهین آمیز ممکن است ناشی از یک بیماری روانی باشد یا حداقل ناشی از اختلالات روانی سالمندان باشد، مانند اختلال شخصیت خودشیفته (NPD) یا اختلال شخصیت مرزی (BPD). در موقعیت‌های دیگر، والدین کودک بزرگسالی را که بیشترین محبت را نشان می‌دهد سرکوب می‌کنند، زیرا به اندازه کافی برای انجام این کار احساس امنیت می‌کنند. آنها آگاهانه از این پسر یا دختر سوء استفاده نمی کنند، بلکه ناامیدی خود را به روشی ناسالم با شلاق ابراز می کنند.

چگونه با رفتار توهین آمیز یک سالمند مقابله کنیم؟

سعی کنید توضیح دهید که رفتار آنها چه احساسی در شما ایجاد می کند. با این حال، بسیاری از پرستاران با صحبت کردن خیلی دور نمی شوند. اگر سوء استفاده کلامی یا احساسی است، با عقب نشینی برای مدتی به آنها کمک کنید تا بفهمند چکار برایشان انجام می دهید. اگر عزیز شما برای اطمینان از ایمنی خود نیاز به نظارت و کمک دارد، برای انجام وظایف خود از بیرون کمک بیاورید. کنار گذاشتن خود از موقعیت ممکن است باعث شود که رفتار توهین آمیز قابل تحمل نباشد. ممکن است فرد مورد علاقه شما با قدردانی مجدد از کاری که انجام می دهید از این تجربه دور شود. در این میان، مهلت ارزشمندی دریافت خواهید کرد.

اگر مشکل آزار جسمی است، از متخصص کمک بگیرید. این ممکن است شامل تماس تلفنی با پلیس یا خدمات حفاظتی بزرگسالان (APS)، شرکت در مشاوره، یا تحویل دائمی مراقبت از عزیزتان به یک قیم منصوب شده از سوی دادگاه، مراقبان حرفه‌ای یا یک مرکز مراقبت طولانی‌مدت باشد.

امتناع از دوش گرفتن یا حمام کردن

موضوع امتناع سالمندان از حمام کردن، تعویض لباس و رعایت بهداشت شخصی بسیار رایج تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند. همچنین برای مراقبان خانواده بسیار ناامید کننده است. گاهی اوقات افسردگی علت است، اما عامل دیگر می تواند تمایل به خودمختاری باشد. با افزایش سن افراد کنترل بیشتری بر زندگی خود از دست می دهند. با این حال، یک چیزی که آنها به طور کلی می توانند کنترل کنند این است که چگونه لباس می پوشند و چه زمانی دوش می گیرند. به نظر می رسد هر چه بیشتر از افراد مسن تر برای حمام کردن و پوشیدن لباس های تازه ناله کنید، آنها بیشتر مقاومت می کنند.

کاهش حواس بینایی و بویایی نیز ممکن است به این مشکل کمک کند. با افزایش سن، حواس ما کسل کننده می شود، بنابراین افراد مسن ممکن است حواس خود را تشخیص ندهند

…:::: مقاله پیشنهای ما به شما :: مقاله شرایط سالمند آزاری چیست؟ است، لطفا مطالعه فرمایید

شرکت پرستاری در کرج

شرکت دنیای آرامش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان دارای مجوزهای لازم و معتبر، آماده ارائه خدمات پرستار سالمند در کرج، پرستار بیمار در کرج و پرستار کودک در کرج در تمام نقاط کرج و استان البرز و مشاوره در زمینه استخدام پرستار میباشد. استخدام پرستار ها در هر ساعتی که مد نظر دارید. با افتخار حدود ۵۰% مشتریانی که روزانه با شرکت دنیای آرامش درخواست پرستار دارند از معرف ها هستند. تمام تلاش تیم دنیای آرامش جلب رضایت شما مشتری عزیز و معرفی دنیای آرامش توسط خود شما به کلیه شهروندان استان البرز میباشد. لازم به ذکر است که جذب کلیه نیروهای شرکت دنیای آرامش توسط خود مدیریت و آموزش چهارچوب ها و قوانین توسط مدیریت داخلی مجموعه دنیای آرامش انجام خواهد شد. پس با اطمینان خاطر عزیزان خود را به ما بسپارید.